NASZA FILOZOFIA

JAK BYĆ PALARNIĄ SPECIALTY NR 1 ?

Prowokować. Kwestionować.

Odkąd powstała palarnia LaCava (2009), nasze ambicje zawsze sięgały znacznie dalej niż tylko produkowanie dobrej jakości kawy. Od samego początku naszym celem było przekraczanie branżowych standardów, kwestionowanie zasad oraz powoływanie do życia produktów pełnych pasji, historii i DNA naszego Zespołu.

Obraliśmy kierunek, aby być pionierami w branży kawowej, aby prowokować konsumentów, rynek i konkurencję, dokonywać faktycznej zmiany w świecie kawy. Zmiany, która uświadamia klienta, że kawa może być produktem bogatym w smaku oraz zróżnicowanym, że może być prawdziwą przyjemnością, a nie tylko zaspokojeniem. My idziemy jeszcze dalej i za cel postawiliśmy sobie to, aby umożliwić naszym Klientom uczestnictwo w zróżnicowanym rozwoju branży kawowej poprzez wspieranie projektów, które godziwie wynagradzają farmerów na plantacjach kawy oraz tworzą dla nich lepsze warunki do życia.

Być pionierami w branży specialty to nieustająco prowokować, aby dokonywać faktycznej zmiany w świecie kawy.

The "X" factor.

Jako palarnia kawy jesteśmy łącznikiem między „originem”, tj. miejscem pochodzenia ziaren kawy, farmerem, jego rodziną i pasją do uprawy, a końcową filiżanką kawy. Naszym celem jest wydobywać cały potencjał, jaki drzemie w wybieranych przez nasz Zespół ziarnach. Robimy to dzięki mistrzowskiemu paleniu, profilowaniu każdego produktu, jak i użyciu najnowocześniejszych technologii, jakie zostały stworzone do produkcji najlepszej jakościowo kawy.

Jest dla nas absolutną podstawą zrozumienie, w jaki sposób „origin”, praca farmera, terroir, czy metody obróbki wpływają na każdy aspekt smakowy i jakościowy kawy. Dociekamy, w jaki sposób tworzone są i wzmacniane ścieżki smakowe, które mają swój początek w ziarnie, a są uwypuklane lub gaszone w procesach produkcji palarni kawy. Zawsze dążymy do tego, aby oddać i podkreślić pierwotny charakter, ducha ziarna, jego historię i oryginalne pochodzenie.

Będąc łącznikiem między plantacją kawy a filiżanką, kwestionujemy i zmieniamy powszechnie obowiązujące zasady produkcji i palenia, tak aby nasze kawy były zawsze najbardziej innowacyjne oraz zawierały element „X” charakterystyczny tylko dla brandu LaCava. 

Mnóstwo pasji. Jeden cel.

Z naszym wspaniałym zespołem podążamy za większym celem i stawiamy przed sobą zadanie tworzenia najbardziej dających do myślenia i prowokujących smakowo kaw na rynku. Mamy nadzieję, że nasza praca będzie wpływać i zmieniać świat kawy na bogatszy, odważniejszy i bardziej zróżnicowany.

Wierzymy, że kawa to podróż - niekończąca się i jedna z piękniejszych. Jesteśmy zaszczyceni tym, że możemy zabierać naszych Klientów w tę podróż każdego dnia.