Jaki ekspres do kawy do biura wybrać?

Intensywny aromat świeżej kawy rozchodzący się w firmowej kuchni to sygnał dla pracowników, że przyszedł czas na małą przerwę. Jaki ekspres do biura wybrać, aby spełniał stawiane przed nim wymagania i zaspokoił spragnionych kawoszy? Wybór urządzenia powinien być dobrze przemyślany – pozwoli to zapobiec sytuacji, w której personel będzie irytować się długą kolejką do „kawopoju” lub małą różnorodnością dostępnych rodzajów kawy. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jaki ekspres do kawy do biura sprawdzi się najlepiej i czym należy kierować się przy jego zakupie.

Ekspres do kawy do biura – zadbaj o atmosferę i motywację w firmie

Pozytywny nastrój pracowników w bezpośredni sposób przekłada się na ich produktywność oraz wyniki osiągane przez firmę. Na to, jak czują się zatrudnione w niej osoby, mają wpływ różne detale, o które powinien zatroszczyć się pracodawca. Jednym z aspektów, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest wydajny ekspres do kawy do biura. Dlaczego odgrywa on tak istotną rolę?

Wyobraźmy sobie bardzo intensywny dzień w biurze. Pracownicy przez kilka godzin realizują swoje zadania w pełnym skupieniu, jednak w pewnym momencie pojawia się zmęczenie, a koncentracja zaczyna się pogarszać. Zwiększa się ryzyko popełnienia błędu, a poziom stresu i irytacji rośnie. Doskonałym rozwiązaniem w takiej chwili jest przerwa na pyszną kawę prosto z ekspresu oraz miłą pogawędkę z kolegą lub koleżanką w firmowej kuchni. W ten sposób pracownik może oderwać się na chwilę od problemu, poprawić sobie humor i zapewnić zastrzyk energii. Chwila odpoczynku okraszona filiżanką wyśmienitej kawy w dobrym towarzystwie pozwala wrócić do zadania z większą motywacją i czystszym umysłem, dzięki czemu można spojrzeć na nie z innej, świeższej perspektywy. Co więcej, tego typu rytuały znakomicie budują relacje i atmosferę w zespole.

W jaki ekspres ciśnieniowy do biura należy wyposażyć firmę, aby zagwarantować sobie jak najwięcej korzyści? Zdecyduj się na wysokiej jakości urządzenie, które spełni oczekiwania i potrzeby pracowników. Przekonaj się, co warto rozważyć, przed zakupem ekspresu do kawy do biura.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy?

Ekspres do kawy okazuje się bardzo przydatnym elementem wyposażenia zarówno dużego, jak i małego biura. Zanim firma zdecyduje się kupić kawowy sprzęt, powinna dokładnie przeanalizować kilka kwestii, wśród których znajdują się m.in.:

 • rodzaj ekspresu,
 • skala zapotrzebowania na kawę w biurze i związana z tym wymagana wydajność ekspresu,
 • preferencje smakowe pracowników,
 • łatwość obsługi oraz konserwacji urządzenia,
 • wielkość ekspresu i pojemność zbiorników,
 • niezawodność sprzętu oraz renoma producenta.

Jak widać, proces wyboru odpowiedniego ekspresu do kawy do biura nie należy do najłatwiejszych. Aby go lepiej zrozumieć, zapoznaj się z każdym z aspektów, które powinieneś rozważyć przed zakupem urządzenia.

Rodzaj ekspresu – wybierz sprzęt, który zadowoli Twoich pracowników

Przedsiębiorcy zainteresowani wyposażeniem swojego biura w ekspres do kawy mają do wyboru różne rodzaje tego sprzętu. Wśród urządzeń, na które mogą się zdecydować, znajdują się m.in.:

 • ekspresy kolbowe,
 • ekspresy kapsułkowe,
 • ekspresy przelewowe,
 • ekspresy automatyczne.

Jaki ekspres do biura sprawdzi się najlepiej? Naszym zdaniem warto postawić na wydajny, automatyczny ekspres ciśnieniowy, który zagwarantuje wyższą jakość parzonej kawy od urządzeń kapsułkowych oraz prostszy proces przyrządzania niż w przypadku ekspresów przelewowych.

Ekspres do kawy do biura – zweryfikuj zapotrzebowanie na kawę w Twojej firmie

Zastanawiając się nad tym, jaki ekspres do kawy powinien wzbogacić Twoje biuro, musisz wziąć pod uwagę to, ile kaw dziennie wypija się w Twojej firmie. Jest to bardzo ważny parametr, który pozwoli Ci wybrać takie urządzenie, którego wydajność pozwoli na zaspokojenie potrzeb Twoich pracowników. Jeśli dobrze oszacujesz tę liczbę, to unikniesz sytuacji, w której zamówisz zbyt drogi ekspres do małego biura lub urządzenie, które będzie przeciążone zbyt wieloma użytkownikami w trakcie dnia, co może prowadzić do awarii oraz zwiększenia kosztów eksploatacji.

Jako palarnia kawy LaCava oferujemy ekspresy do biura przystosowane do przygotowywania różnych ilości kawy dziennie. Dostępne są u nas urządzenia, za pomocą których zaparzysz np.:

 • do 60 kaw dziennie,
 • do 200 kaw dziennie.

Jak sprawdzić to zapotrzebowanie? Przeprowadź ankietę wśród swoich pracowników, w której zapytasz o to, ile kaw piją w trakcie dnia oraz jakie rodzaje tego naparu preferują. Dzięki temu dowiesz się nie tylko tego, jak wydajny ekspres jest potrzebny w Twoim biurze, ale także jakie specjały kawowe powinno dać się w nim przyrządzić.

Postaw na uniwersalność

Jak wiadomo, upodobania kawoszy często znacząco się różnią, dlatego warto sięgnąć po ekspres, który umożliwia przygotowanie zróżnicowanych specjałów kawowych. Jeżeli w biurze pracuje wielu miłośników esencjonalnego espresso, dobrym wyborem będą ekspresy do kawy Jura z zaimplementowanym Procesem Ekstrakcji Pulsacyjnej pozwalającym na przyrządzenie wybitnych małych form kawowych takich jak ristretto czy espresso. Aby zadbać o zadowolenie entuzjastów mlecznych specjałów kawowych, warto zdecydować się na ekspresy do biura Jura lub Franke wyposażone w systemy, dzięki którym można przyrządzić mleczne kawy z perfekcyjną pianką. Sprawdź, czego potrzebują Twoi pracownicy i spraw im ekspres ich marzeń.

Intuicyjność i wygoda, czyli jaki ekspres do biura wybrać

Rozważając, jaki ekspres ciśnieniowy do biura będzie odpowiedni, nie należy zapominać o tym, że korzystanie z niego musi być proste i szybkie. Szkoda tracić czas podczas przerwy na zmagania z nieintuicyjnym urządzeniem. Często z biurowego ekspresu korzystają również starsi pracownicy, dla których obsługa skomplikowanego sprzętu może okazać się nie lada wyzwaniem. Przy wyborze urządzenia warto więc zwrócić uwagę na udogodnienia takie jak np. duży ekran z czytelnym menu oraz pokrętło umożliwiające łatwy wybór specjału kawowego.

W biurze codziennie przygotowuje się wiele kaw, dlatego ekspres powinien wyróżniać się również prostą i wygodną konserwacjąPalarnia kawy LaCava oferuje profesjonalne ekspresy do kawy, które mają zaimplementowane specjalne systemy informujące o konieczności przeprowadzenia procesu czyszczenia lub odkamieniania. Wystarczy wybrać odpowiedni program i użyć przeznaczonych do tego środków czyszczących lub odkamieniających, aby zapewnić urządzeniu nienaganną higienę.

Dopasuj ekspres do firmowej kuchni

Aby wstawić ekspres do kawy do biura, należy zagospodarować mu odpowiednią przestrzeń. Wybór urządzenia podyktowany jest więc również ilością miejsca, jakie udało się wyznaczyć w tym celu. Trzeba o tym pamiętać szczególnie w przypadku małych pomieszczeń biurowych – zbyt duży ekspres mógłby okazać się niefunkcjonalny, z kolei mniejszy sprzęt z niedużym pojemnikiem na kawę i wodę mógłby wiązać się z koniecznością częstych przerw na napełnianie zbiorników.

Ekspres do kawy do biura – kieruj się wysoką jakością gwarantowaną przez uznaną markę

Zakup ekspresu do kawy do biura powinien być inwestycją na lata. Jeśli chcesz, aby w Twojej firmie nie brakowało na bieżąco doskonałej kawy, a urządzenie nie lądowało co chwilę w serwisie, to powinieneś sięgnąć po model renomowanej marki. Nasz sklep z kawą i akcesoriami do niej oferuje wysokiej klasy ekspresy do biura Jura oraz Franke, które nie tylko zapewnią Ci wyśmienite specjały kawowe, ale także będą służyć niezawodnie przez wiele lat i zdobić swoim eleganckim designem Twoją firmową kuchnię.

Wynajem ekspresu do kawy – ciekawa alternatywa dla zakupu urządzenia

Zastanawiasz się, jaki ekspres ciśnieniowy do biura wybrać i zależy Ci na maksymalnie korzystnym stosunku ceny do jakości? Jako palarnia kawy LaCava oferujemy bardzo opłacalną usługę, jaką jest wynajem ekspresu do kawy dla firm. W jej ramach dostarczamy klientom różnorodne ekspresy klasy Premium produkowane przez renomowane marki Franke oraz Jura.

Ekspresy do kawy Franke stanowią doskonałe rozwiązanie dla klientów zainteresowanych profesjonalnym i bardzo wydajnym urządzeniem do przyrządzania wyśmienitej kawy. Produkty tej marki świetnie sprawdzają się jako wyposażenie dużych korporacji oraz stacji benzynowych. LaCava jest jedną z trzech firm w Polsce, które oferują wyłączną dystrybucją tego urządzenia. Postanowiliśmy jednak pójść krok dalej i jako jedyni w kraju dzierżawimy te urządzenia – wszystko po to, aby nasi klienci mieli zapewnione maksimum korzyści przy niższych kosztach!

Ważną częścią naszej oferty jest również wynajem ekspresów do kawy marki Jura. Zapewniamy aż 30 modeli nowoczesnych ekspresów Jura, dzięki czemu możesz dobrać idealne urządzenie do potrzeb swoich pracowników. Proponujemy urządzenia, które wyróżnia:

 • bardzo niska awaryjność,
 • kompaktowe gabaryty,
 • eleganckie i nowoczesne wzornictwo,
 • szeroki wybór pysznych kaw oraz gwarancja doskonale spienionego mleka.

Na uwagę zasługuje również fakt, że ekspresy Jura są urządzeniami samoczyszczącymi. Nie musisz wyciągać bloku zaparzającego, aby go umyć ręcznie, cały proces odbywa się automatycznie, zapewniając Ci pełen komfort. Czystość ekspresu Jura jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy przycisnąć jeden przycisk!

Dlaczego jeszcze warto postawić na wynajem ekspresu do kawy dla firm w naszym wykonaniu? Decydując się na ofertę dzierżawy i współpracę z naszą firmą, klient ma zagwarantowane m.in.:

 • wyselekcjonowane, pięknie opakowane kompozycje ziaren, które wypalane są specjalnie pod ekspresy Franke oraz Jura – cały proces przygotowania mieszanki jest prowadzony tak, aby kawa otrzymywana z tych urządzeń smakowała znakomicie,
 • pełne wsparcie serwisowe – dzięki temu, że mamy autoryzację serwisową, nie musimy korzystać z serwisów zewnętrznych, a cała procedura przebiega znacznie szybciej,
 • bezpłatny ekspres zastępczy Jura w razie naprawy ekspresu Jura tej samej klasy, a także naprawa u klienta na miejscu w przypadku ekspresów Franke,
 • bezpłatną, pełną chemię czyszczącą,
 • dostawy kawy bez opłaty za transport,
 • dedykowanego opiekuna oraz bieżące wsparcie ze strony biura obsługi klienta,
 • wizyty wykwalifikowanego serwisanta: odbywają się one przynajmniej raz w miesiącu lub na specjalne żądanie klienta – w tym drugim przypadku przyjeżdżamy do klienta następnego dnia od daty przyjęcia zgłoszenia.

Oprócz tego zajmujemy się instalacją i konfiguracją ekspresu, a także prowadzimy szkolenia, w ramach których uczymy firmy obsługi sprzętu. Warto podkreślić, że wypożyczenie ekspresu do kawy zrealizujesz u nas bezpłatnie, jeżeli zamówisz do niego odpowiednią ilość kawy – ilość ta uzależniona jest od rodzaju urządzenia. Co istotne, tę usługę kierujemy zarówno do dużych, jak i małych firm. Nasz wykwalifikowany doradca opiekujący się klientami, których interesuje wynajem ekspresu do kawy, pomoże Ci wybrać właściwy model i podpowie, jakie akcesoria oraz moduły mogą Ci się przydać.

Podsumowanie

Przed dylematem, jaki ekspres do kawy do biura wybrać, stoi wiele firm. Aby urządzenie sprawdziło się w biurze, musi charakteryzować się m.in. wysoką jakością, wydajnością dopasowaną do potrzeb pracowników oraz łatwością obsługi. W sklepie LaCava oferujemy nowoczesne urządzenia marki Jura oraz Franke, które znakomicie spisują się w warunkach biurowych. W naszym asortymencie znajdują się zarówno znane i lubiane modele o ugruntowanej renomie, jak i najnowsze ekspresy do kawy, które zaskakują kolejnymi przydatnymi oraz innowacyjnymi funkcjonalnościami.

Jako palarnia kawy nie zapominamy również o tym, że firma dbająca o zadowolenie pracowników powinna wyposażyć się nie tylko w dobry ekspres ciśnieniowy, ale również w wyselekcjonowane kompozycje kaw. W naszej ofercie dostępne są różne wyśmienite kawy do biura i domu, w tym m.in.:

Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci, jaki ekspres do biura oraz jaką kawę wybrać, aby czuć pełnię satysfakcji.

Pozostaw komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed publikacją